Jak je to s životností mobilheimů – předpokládaná životnost těchto objektů jsou desítky let, výhodou současných stavebních materiálů a technologií je využití takových izolačních hmot, které nepodléhají zkáze tak rychle, a kde není nutná rozsáhlá rekonstrukce ani za padesát let. Výhodou jsou také minimální náklady a čas strávený pravidelnou údržbou, většinou jde pouze o drobné opravy nebo nátěry, případně výměnu poškozených dílů povětrnostními vlivy. Ve srovnání se starší zděnou chatou tu máte mnohem méně práce, takže si bydlení můžete skutečně užít, a ne tu provádět o víkendech pouze pracovní činnosti, jak to častokrát znají chataři.
Pergoly a přístřešky – v blízkosti mobilheimu lze přistavět terasu, parkovací stání, přístřešek pro palivové dřevo, kůlnu pro nářadí, ale také pergolu s posezením u zahradního nábytku. Možností je mnoho, tak proč si svůj život nezkrášlit něčím hezkým a zároveň praktickým a funkčním?
Roční období – lidé, žijící v přízemních domech typu bungalovů lépe vnímají přírodní cykly, střídání ročních období a také lépe a pružně reagují na změnu vývoje počasí. Je to způsobeno tím, že jsou dobře tzv. uzemněni, kontakt se zemí byl ostatně lidem dán jako přirozená součást života a lépe si to uvědomí každý, kdo se alespoň občas prochází v přírodě naboso.
Barefoot chodníky – bosá chodidla mají na svém povrchu nejvíce nervových vláken, která (kromě genitálií) na žádné jiné části těla nejsou v takovém rozsahu. Navíc každé z vláken směřuje do energetických drah tělesných orgánů, o tom vás jistě přesvědčí zkušený masér. Většinu života bohužel trávíme v obuvi a tím pádem buď přetěžujeme některé orgány, nebo naopak jim nedodáváme dostatek impulzů – právě těmi doteky chodidel po podložce. A tou by měl být zemský povrch. Na vlastní zahradě u mobilního domu si jej můžete vytvořit tak, jako to provádí některé tzv. barefoot chodníky – z oblázků, z písku, z dřevěných latěk, smrkových šišek a dalších typů povrchů, které body na chodidlech stimulují tak, jak by to mělo být.